RSS
 

שחר של אהבה

28 14:21
שחר חדש

האם זה יהיה שחר של אהבה?

הדייט עם שחר היה נחמד, השיחה זרמה ונראה היה שיש גם מתח באוויר. זה היה הדייט הראשון שלנו, נפגשנו בשעה 10 בערב, והלכנו למסעדה, ישבנו שם במשך שעות, ואכלנו קינוח שהתחלק בין שנינו. הסעתי אותה לביתה, ובדרך כאשר היא יצאה מהאוטו ניסיתי לנשק אותה, אבל היא התחמקה באלגנטיות. המחשבה הראשונה שהכתה בי הייתה הגיל והמחשבה השנייה הייתה שאולי  היא לא שמה לב שניסיתי. ביטלתי את המחשבה השנייה, וכעת המחשבה שלי היא, האם בכלל לקשר בין בחור בן 23 לבחורה בת 18 יש סיכויי.

טוב, אני מודה שאני צריך עזרה, הרבה אנשים מתקשים לבקש עזרה, אבל כעת אני באמת צריך לשמוע דעות שונות לגבי הסוגיה הזאת. האם אפשרי שבחור בן 23 יצא עם בחורה בת 18? היא מאוד בוגרת לגילה, ומסתבר שאני לא החבר הראשון שלה שהיה מבוגר ממנה בכמה שנים טובות, אולם במהלך הדייט שמתי לב לדברים קטנים שמראים על הפער בגילאים (כמו העובדה שהיא ממש אהבה את ההופעה של ג'סטין ביבר). אומרים שאם יש בגרות נפשית, אז הפער בגיל לא צריך להפריע. הבגרות הנפשית שלה קיימת, ובכל זאת אני מרגיש שהפער מפריע. השאלה העומדת כאן היא, האם יש טעם להיכנס לזה מההתחלה? ניסיתי להתייעץ עם לירון בנושא, לירון הציע לגלגל את השאלה אליכם, קוראי הבלוג. מה יכול להיות טוב יותר מלקבל דעות רבות ומגוונות מאנשים שונים? אז מה אתם חושבים? ממשיכים בקשר, ונותנים הזדמנות?  או שמא מוותרים על הקשר, ועוברים הלאה?  אולי כדאי להמשיך לדייט שני, ולבדוק האם אני מצליח לגשר על הפער? אשמח לשמוע את הצעותיכם.
 

השאר תגובה

עליך להיות מחובר כדי להגיב.

 1. RGary

  28 במאי 2011 ב- 16:32

  זרום לסיבוב שני, תראה אם זו סתם תחושה מהדייט הראשון או שזה מגמתי.
  הפער קיים, גם אם היא בוגרת לגילה, הפער גדול מדי מכדי לעבור באופן חלק ולא מורגש.
  השאלה היא – האם אתה יכול (ומוכן, הכי חשוב) להתמודד עם זה.
  קרו מקרים בעבר, יקרו מקרים בעתיד, אבל כל אלה לא רלוונטיים אם אתה לא יכול (או רוצה) להתמודד עם הפער.
  זה יכול להיות נחמד לתקופה מסויימת, ויכול להיות שלא תסבול את זה מהרגע הראשון.
  אבל לא תדע אם לא תצא לדייט שני.
  לך על זה, ובהצלחה בהמשך.

   
 2. קורל

  28 במאי 2011 ב- 17:04

  אני חושבת שהפער בגילאים דיי גדול.. אבל זה באמת תלוי בכמה היא בוגרת ומוכנה לקשר כזה.. אמרת שהיה לה ניסיון בקשר עם בחור שגדול ממנה בהרבה אז אולי זה כן אפשרי.. לדעתי תנסה לראות מה קורה בדייט שני ולפי זה יהיה לך יותר נוח להחליט.. בהצלחה.. =]

   
 3. JordenK

  28 במאי 2011 ב- 19:54

  אני חושבת שבמידה וכל השאר (או לפחות, הרוב) הולך טוב ביניכם, והפער לא מורגש יתר-על-המידה, כדאי לך לתת הזדמנות. מאידך, זה היה רק דייט ראשון, ואני לא חושבת שאפשר לקבוע דברים כאלה אחרי ערב אחד בלבד. אני מאמינה ששווה לנסות(:

   
 4. איה

  29 במאי 2011 ב- 0:00

  אולי תתחיל בדייט שני, ואז נראה אם יש קשר ורק אז תוכל לשאול אם להמשיך, הגילאים אף פעם לא צריכים להיות בעיה אלא אם כן היא קיטנה, והיא לא אז הכל בסדר.

   
 5. dikla

  29 במאי 2011 ב- 1:37

  בגלל RGARY התחלתי לקרוא את הבלוג שלך בכלל.. ומאז אני לא מפסיקה ואפילו הלכתי וקראתי גם פוסטים אחורה.
  אולי אני אתחיל להגיב כאן באמת 😉

  טוב, אז לשאלה שלך, לגבי הפער בגילאים-
  כן, בהחלט אפשר להתגבר על הפער הזה. כשאני הייתי בת 17, היה לי חבר בן 23. ברור שהיה מצחיק למשל לספר לו שיש לי אסיפת הורים חחחח אבל זה לרוב לא בא לידי ביטוי בדברים אחרים.

  מה שיכול להיות שיפריע עוד, הוא הקטע של האינטימיות.. זה יכול להיות בעייתי קצת, בגלל הגיל שלה והניסיון שלה. אבל לא בהכרח.

  בכל מקרה, אני חושבת שבהחלט כדאי שתפסיק להיתפס לדברים הקטנים ותנסה לראות את התמונה הכוללת… כי אם היה לכם דייט נחמד ומלכתחילה קיבלת ממנה רושם שהיא בחורה חמה ונחמדה, אז למה לא לראות מה יכול לצאת מזה?
  אני לא אומרת שהפער הוא לא משמעותי, אני אומרת אבל שבהחלט אפשר להתגבר עליו. תלוי כמה רוצים וכמה מוכנים להשקיע בשביל זה.
  אתה צריך לראות גם חוץ מהבגרות הנפשית שלה, איך היא מתמודדת עם דברים. אם אתם משדרים על אותו גל, אם היא יכולה להבין את הבעיות שיש לך בחיים לעומת אלו שלה. אם היא מבינה באיזה מקום אתה נמצא, לעומתה.
  לא תמיד הכל נגמר בגיל… שווה לתת לזה צ'אנס.

  ואם לא יסתדר איתה.. אני פנויה 😉

   
 6. Jonathan

  29 במאי 2011 ב- 13:17

  תודה לכל מי שהגיב! אני רואה שכל המגיבים חושבים, שעלי לצאת לדייט שני עם הבחורה. אני חושב שבאמת אעשה כך. צפו לעדכונים בקרוב מאוד.

  דיקלה ואיה אני אשמח לקרוא תגובת שלכן גם בעתיד. ,
  תודה גם לכל המגיבים הותיקים.

  יוני דראל
  blog.dateshow.co.il

   
 7. tal

  30 במאי 2011 ב- 17:28

  אומרים שאין גיל לאהבה.

  אבל בסופו של דבר, נקודת המבט של מישהי בת 23, אחרי צבא, ובאוניברסיטה שונה מזאת של מישהי בת 17-18.

  השאלה היחידה שאתה צריך לשאול את עצמך, היא מה אתה מחפש והאם היא מוכנה ללכת איתך בדרך הזו.
  אם היא לא בנויה לקשר ארוך כרגע, תישארו ידידים.

  ככה או ככה, אחינו, שיהיה בהצלחה.

   
 8. lior

  31 במאי 2011 ב- 1:53

  העניין הוא לא פער הגילאים..העניין הוא באיזה שלב כל אחד מכם בחיים שלו..כחושבים על זה היא בסה"כ בת 18 עוד לא עשתה כלום עם עצמה…
  אבל תן לזה עוד הזדמנות אבל אל תשכח לשים את הדברים בפרופורציה…

   
 9. בן

  31 במאי 2011 ב- 12:43

  אני חושב שכדאי לך לזרום על זה כל עוד אתה נהנה מחברתה אל תיתן לזה להטריד אותך… הרי בינינו אם אתה נהנה מחברתה אפילו עם הפער בגילאים שווה לך להמשיך את הקשר.. אם יום אחד לפער יהיה השלכות שיפריעו לכם יותר מדי וימנעו מכם להנות מהקשר זה יהיה זמן טוב כמו כל זמן אחר להפסיק אותו… כרגע חבל.. בנוסף אני חושב שכדאי לציין שחשוב שאתה תצליח להיכנס לראש שלה באותה מידה כמו היא לשלך.. אז אתה חייב להבין שאם אתה ממשיך בקשר יכול מאוד להיות שג'סטין ביבר פשוט יהיה חלק מהחיים שלך עכשיו.. (זה חלק מלהיות בקשר עם אנשים הדברים שעוברים עליהם פשוט עוברים גם עליך..) כרגע פשוט תנסה להנות מהקשר תהיה אופטימי ואל תהיה מודאג מזה יותר מדי (אני אישית חושב שלדאוג בגלל משהו שעלול לקרות לפני שהוא קורה פשוט יגרום לו להתגשם..) בהצלחה..

   
 10. הילה נס

  31 במאי 2011 ב- 15:47

  לך על דייט שני. דייט ראשון לרוב לא משקף כלום צריך להמשיך באמת ולראות האם ההרגשה הזו חד פעמית או שככל שמתקרבים רואים שזה לא מה שחשבת לפעמים בדייט ראשון ישנו רושם ראשוני מוטעה.
  בסופו של דבר ההחלטה וההרגשות יהיו אך ורק שלך על פי מה שיהיה ואיך שהעניינים יתקדמו.

   
 11. אלית

  31 במאי 2011 ב- 21:10

  צאנס שני לא יכול להזיק

   
 12. מורן פ

  31 במאי 2011 ב- 22:36

  ללא ספק כדאי לנסות.
  ראשית כל מאז ומתמיד האמנתי שעדיף לנסות ולהתחרט- מאשר להתחרט על כך שלא ניסית בכלל.
  הספקות והסימני שאלה יעלו שוב ושוב – וזה לא שווה את זה.
  שנית, אתה יודע שמבחינה מדעית (ולא פמיניסטית כלל) נשים מתפתחות מנטאלית יותר מהר מגברים? מבחינה סטטיסטית כמובן. זאת אומרת שברוב המקרים אם תיקח אישה בת 20 וגבר בן 24 הם יהיו מפותחים באותה רמה ובאותו שלב.
  ובלי קשר לכל הנ"ל… נהנת איתה? היא מוצאת חן בעיניך? למה לא לנסות?
  קודם כל אני יכולה להגיד לך שגם אני לא רואה את עצמי מנשקת מישהו כבר בדייט הראשון. מאמינה שדברים צריכים להתבשל מבפנים לפני שניגשים לעניינים – ואני בת 23 ולא בת 18.
  ג'סטין ביבר? תתפלא לגלות שאף על פי שרוב הקהל הוא אמנם של ילדות בגיל ההתבגרות – אך לכל זמר יש מעריצים בכל טווחי הגילאים.

  אני מנסה להגיד שעובדות כאלה הן אלה שפחות קובעות בקשר – ואני חושבת שאם יש חיבור וכריזמה טובה – זה לא מה שייצור את הפער.
  אנשים יכולים להיות שונים זה מזו לחלוטין – אך הקשר עדיין יהיה חזק.
  אם אתה חושב שהיא חמודה, נחמדה, כיף לך איתה, אתה נהנה כשהיא בסביבה וזאת נראית כמו התחלה טובה – חבל לשלול את זה בגלל דברים כה פעוטים ולהישאר עם הסימני שאלה.
  ואומרת לך את זה מישהי שלאחרונה יצאה עם גבר בן 29.

  כך או כך שיהיה בהצלחה (:

   
 13. המלכה

  1 ביוני 2011 ב- 11:29

  אני חושבת שאתה סוטה,
  אבל אני גם בת 18 אז מה אני יודעת…חיחיחי…
  וגם אני הייתי בהופעה של ג'סטין
  והיה סוףףףףףףףףף……..
  רגע, אתה דומה לו?
  אולי בגלל זה היא יוצאת איתך…טוב לא יודעת..
  ביוש.

   
 14. Anat

  2 ביוני 2011 ב- 12:25

  היי יוני… אני אצטרף לכל השאר ובמיוחד בהיותי רומנטיקנית חסרת תקנה ואגיד שלאהבה אין גיל… ועצם זה שהיא הפנתה את הראש מלקבל נשיקת לילה טוב לא מעיד על חוסר בגרות או מוכנות לקשר.. אני בטוחה גם בחורות בגילך ה״מופלג״ התחמקו באלגנטיות בסיטואציות שונות. אז תזרום:) חיים פעם אחת!

   
 15. Shelly

  2 ביוני 2011 ב- 12:59

  תשמע,

  אני חושבת שאתה מגיע מראש עם דעה קדומה שהיא "ילדה" ולכן איפהשהו "מחפש" אותה בקטנות כאילו בשביל להוכיח לעצמך שצדקת, בשביל לחזק לעצמך את הדעה הקדומה ואולי לשלול אותה רק בגלל הנתון הזה. אבל בעצם מאיפה כל זה מתחיל? מזה שכתוב "על הנייר" שהיא רק בת 18. יש המון בנות הרבה יותר מבוגרות שאוהבות את ג'סטין ביבר… זה לא מעיד על ילדותיות בהכרח! אבל שוב, בגלל שאתה יודע מראש מה גילה אתה מנסה לקשר אליה נתונים שיצדיקו את דעתך. הרי אם היא הייתה מגיעה מראש לפגישה והייתה אומרת שהיא יותר מבוגרת- אני לא חושבת שזה היה מפריע לך כל הנתונים מסביב. היא כאילו עכשיו נמצאת במצב שהיא צריכה להוכיח את עצמה שהיא בוגרת יותר מבחורה אחרת. (כמו שפרסי צריך להוכיח את עצמו יותר שהוא לא קמצן, אתיופי אולי צריך להוכיח שהוא איכותי, וכמובן אני עכשיו מקצינה דוגמאות בשביל להעביר את המסר…. אני רחוקה מאוד מלהיות גזענית :).

  בסופו של דבר כשיוצאים עם מישהו וזה הופך להיות רציני, בסופו של דבר אפילו לא רואים איך הבנאדם נראה. רואים אך ורק את מה שיש בפנים. אפילו אם אתה יוצא עם בחורה שלא נראית הכי סוף הדרך בעולם, ואחרי שאתה מכיר את הפנימיות שלה ומתאהב לצורך העניין, פתאום היא נראית הרבה יותר יפה בעיניך מאשר בהתחלה. (כמה שזה נשמע קלישאה – ככה נכון) – כי אתה לא אוהב מישהי בגלל שהיא יפה, אלא היא נראית יפה בעיניך *בגלל* שאתה אוהב אותה. לכן אני אומרת, שאם אפילו על נושא כמו מראה חיצוני אפשר להתגבר, על אחת כמה וכמה כשמדובר בנתון שהוא למעשה "על הנייר". גיל. מי ישמע (:

  אני חושבת שזה יתרון לצאת עם צעירות ממך כי אולי יש בהן סוג של תמימות ויופי שבגילך "המופלג" 23 מתחילים קצת לאבד. אולי אם יש בה תמימות נעורית זה יכול אפילו להיות יתרון בשבילך ולגרום לך להרגיש יותר צעיר. קצת כמו ילד.

  שורה תחתונה- בשום פנים ואופן לא לפסול בגלל דעות קדומות שאתה מגיע איתן בראש. תן לה צ'אנס שווה כמו לכל בחורה. תתנהג איתה כאילו היא בגיל שלך. אל תתן לה יחס שונה רק בגלל שהיא ילדה. פשוט תוציא לך את זה מהראש. היא בנאדם. ובנאדם בלי עין הרע גדל. אין לך מושג כמה מהר הזמן עובר. כמו שהיא היום נראית לך ילדה לך תדע לאן היא יכולה להגיע עוד כמה שנים. חשוב מה יש בתוך הבנאדם בפנים. אם היא נראית לך בחורה איכותית עם פוטנציאל להצליח בחיים באופן כללי, ונניח יש לך מצב למשהו רציני של כמה שנים, הרי עוד כמה שנים אתם תהיו בדיוק באותו סטטוס בחיים. עם תואר. עם עבודה נחשבת. לגיל באמת אין משמעות. זמן זה משהו שחולף. בכל מקרה שיהיה בהצלחה ותעדכן אותנו בהמשך…. (: