RSS
 

הרהורים על בלונדינית, עיניים כחולות ואף סולד

09 16:43
בלונדינית

אני רוצה בחורה בלונדינית, עיניים כחולות ואף סולד

כולנו מחפשים בן או בת זוג ולכולנו יש דרישות לגבי תכונותיו של בן הזוג שלנו. כיום אנשים מחפשים בעיקר את בן הזוג האולטימטיבי והשאלה הנשאלת היא האם אנו מחפשים את האדם המושלם בשבילנו? או שאנו בעיקר רודפים אחרי מה שאטרקטיבי ומושך בעיני החברה והסביבה? האמונה שלי היא שהחברה משפיעה עלינו יותר ממה שאנו רוצים להאמין. דברים כמו רושם ראשוני ומשיכה מינית מושפעים בעיקר מסטנדרטים שהכתיבה לנו החברה מגיל צעיר. דוגמא טובה לכך היא  נער מרדן שמחפש בכוונה את השונה והחריג – גם הוא, באופן לא מודע, נותן לחברה להכתיב לו את דרך החיים והזוגיות שלו. משפט חכם שאמרה האקסית שלי כשעוד היינו בקשר: "אנשים יכולים לשפוט, לפסול ולדבר רעות, אבל בסוף אתה זה שצריך להיתקע עם בן הזוג שלך לכל החיים".

"הוא חייב להיות עשיר, מצליח ויפה". תמיד כאשר אני שומע אנשים מונים את רשימת התכונות שהם מחפשים בבן זוגם עובר בי גל של זעם. הרי זו אינה רשימת מכולת, זה בן הזוג שלכם, אי אפשר לצפות מבן אדם שימלא אחר כל התנאים שאנו מציבים לו. אבל אז אני נעצר לכמה שניות וחושב שגם אני מתנהג בדיוק באותו אופן, ואולי אפילו גרוע יותר.

אני מודה, יש לי חולשה לבנות יפות, אני פשוט לא מסוגל לעמוד בפניהן. כאשר בחורה יפה ניגשת אלי ברחוב לבושה במכנסי ננו, אני מייד נכנס למצב של טווס המנסה בכל כוחו לנפנף בזנבו הצבעוני כדי להרשים את הטווסה. תמיד שאלתי את עצמי למה? למה כל כך חשוב לי מהמראה החיצוני של הבחורה? הרי בתור אדם שמחפש קשר רציני, אני יודע שבמהלך השנים היופי נעלם ומה שנשאר זה נטו האופי הפנימי של האדם. בגיל מסוים זה כבר לא ממש משנה לך איך בן זוגך נראה, מה הוא לובש וכמה הוא מרוויח. אני בטוח שמסע החיפושים אחרי בן או בת זוג היה הרבה יותר אפקטיבי אם לא היה דבר כזה שנקרא משיכה מינית.

כמה פעמים כבר קרה לכם שהכרתם מישהי או מישהו שהיו לכם לחברי נפש אבל אתם שללתם כל אפשרות לקשר רומנטי בגלל המראה שלו? אני יכול להגיד לכם שלי זה קרה כבר כמה פעמים וגרוע מכך, הרבה פעמים דבקתי בקשרים פגומים רק בגלל שהבחורה נראתה טוב בעיני ולמרות שכל הסימנים אמרו לחתוך, תמיד נרתעתי מלעשות זאת. המעשים הללו גרמו לי הרבה פעמים לעצור ולשאול את עצמי, האם אני שטחי במיוחד?  האם הבעיה היא בי? או שבני האדם הם כאלה מטבעם? אני יכול להגיד במאמר מוסגר שיש  בי סוג של שטחיות, ושטחיות בצורה הגרועה ביותר שיכולה להיות בבן אדם. לא רק שאני מייחס חשיבות רבה למראה החיצוני, אלא גם שמאוד חשובה לי תגובת הסביבה. לירון נווה, חברי הטוב, אמר לי פעם שחלק חשוב מפתרון הבעיה טמון בהכרה בכך שיש לך בעיה, והנה אני מכיר בכך שיש בעיה ומשום מה אני לא יכול לחשוב על פתרון.

אחת הבעיות הגדולות ביותר שלי, כפי שאני רואה את זה, היא שאני אפילו לא יודע מה אני באמת רוצה. כל התכונות, הפגמים והרצונות הכי גדולים שלי משתנים מדקה לדקה, כך שאני כבר לא יכול לעקוב אחרי עצמי. מדריכה שלי בסוכנות היהודית נתנה לי עצה שימושית שמתוך עצלנות גרידא עדיין לא ביצעתי אותה. היא הציעה לי לקחת דף ולכתוב עליו את כל הדברים שאני מחפש בבת הזוג שלי ואח"כ לדרג אותם לפי סדר חשיבות. על אף יעילותה של העצה  אני בטוח שאם הייתי טורח לעשות זאת הייתי מוצא את עצמי מביט באוסף התכונות המשורבבות על הדף ורק מוצא את עצמי מבולבל הרבה יותר. ידידה אחרת ביקשה ממני פעם שאמנה לה שלוש תכונות שלא הייתי מוותר עליהן בבת הזוג שלי. חשבתי לרגע, ועניתי: "נאמנה, נחמדה ויפה". לאור התשובה שלי החלה הידידה במתקפת שאלות לא ברורה  שכוללת: "מה עם חכמה? חרוצה? עצמאית?". "אני לא יודע" נכנעתי, "ברור שאני רוצה הכל וברור שהייתי רוצה חברה מושלמת, אבל אני יודע שזה לא אפשרי אז לפחות לזמן הקרוב אסתפק בנאמנה, נחמדה ויפה". כשחשבתי על זה אח"כ והרצתי בראש את כל הקשרים, הדייטים ומערכות היחסים הדפוקות שלי, הבנתי שגם "רק" את התכונות הללו, קשה מאוד למצוא.

ומה דעתכם? איך נראית "רשימת הקניות" שלכם?

 
9 תגובות

פורסם ב- כללי   תגים: , , ,   

 

השאר תגובה

עליך להיות מחובר כדי להגיב.

 1. RGary

  9 ביוני 2011 ב- 17:23

  ארוכה ולא ריאלית…
  אבל אני מניח שככה זה עובד.
  אבל היות וכבר הנושא עלה בסוף הפוסט שלך…
  שלושת התכונות שלי נראות ככה:
  "נאמנה, יפה וג'ינג'ית."
  מצא את ההבדלים…

   
  • Liron

   10 ביוני 2011 ב- 3:41

   RGary אני איתך בקטע של הג'ינג'ית 🙂
   (אבל האמת היא שאני קצת משוחד)
   לגבי הרשימה המלאה שלי.. אני עוד צריך לחשוב. אני אנסה לגבש משהו ולכתוב אותו כאן.

   אגב, יוני אחלה פוסט, אכן גורם להרהורים….

   לירון

    
 2. lior

  9 ביוני 2011 ב- 21:49

  בד"כ כשמדברים עם חברים והם אומרים אני מחפש\ת מישהו\י ש.. מהצד שלנו זה נשמע קצת מפגר כי כמו שאמרת זאת לא רשימת מכולת…
  נכון שצריך לקחת איזה רגע או שניים לפני שנותנים לדברים להתפתחת..
  מניסיון אישי ברגע ששמים את הדברים האלה בצד ולא מתאמצים בכוח לחפש את הבן\בת זוג שנראה בעינינו ל"אולטימטיבי"..
  דווקא ברגע הזה בלי לשים לב את\ה תמצא\י את
  הבן\בת זוג שלמרות שלא האמנת שבחיים לא תיכנס\י לזוגיות הזאת..זאת תהיה הזוגיות הכי יפה ומדהימה שיכולה להיות…אצלי בכל אופן זה החזיק למעלה משנה…

   
  • shani

   10 ביוני 2011 ב- 3:12

   אני מסכימה עם ליאור! אני בהחלט מאמינה (או מקווה לפחות..) שכל אחד בסופו של דבר ימצא את האחד שמתאים לו.. גם אם הוא לא הכי יפה ומושלם.. ובסופו של דבר כשתמצא את האחת שמתאימה לך באמת היא בכל מקרה תראה לך האישה הכי יפה בעולם 🙂

    
 3. שלי

  10 ביוני 2011 ב- 8:17

  כל הכבוד באמת שנהנתי לקרוא מרתק מאוד!

   
 4. קורל

  10 ביוני 2011 ב- 13:16

  אני באמת חושבת שזה נושא מעניין ושכל אחד צריך קצת לשבת ולחשוב עם עצמו על העניין הזה.. זו באמת לא רשימת קניות אולי.. אבל מצד שני אתה גם מכיר את עצמך ויודע מה חשוב לך.. אם אתה יודע שברגע שמישהי תהיה לא נאמנה אין סיכוי שתצליח להחזיק איתה קשר אז כנראה שיש לך סיבה טובה להכניס את התכונה הזאת לרשימת הקניות שלך.. מה שכן שווה אולי לשקול איזה תכונות מכניסים ובאמת להכניס רק את התכונות שבלעדיהן אין סיכוי לקשר ובאמת לחפש את הקשר שיש לו הכי הרבה סיכוי להצליח…

  ולגבי שאלתך על הרשימות שלנו.. אני חושבת ששלי היא נאמן, אכפתי ועל השלישי אני אחשוב עוד קצת… =]

   
 5. Gitit Levi

  10 ביוני 2011 ב- 13:20

  יש הרבה אבל אני אציין את הכי חשובים מבחינתי….
  רגיש, מפנק, נאמן, חכם ונראה טוב 🙂

   
 6. שני

  13 ביוני 2011 ב- 14:10

  לא מסכימה איתך ..
  בחורה שהיא נחמדה נאמנה יפה חרוצה וחכמה עם שאיפות ואמביציות זה לא דבר מושלם ! אולי בעיינך .. אבל לכל אחד יש את התכונות השליליות והחיוביות שלו..אני יודעת שזאת לא הנקודה המרכזית במאמר אבל זה התסיס אותי .. כי אני כזאת ואני בהחלט לא חושבת שאני מושלמת ובהחלט לא מיוחדת -אני רוצה שתדע שיש עוד הרבה בנות כאלה ..אל תאמר נואש ואל תוריד ציפיות מצד אחד ,אולם מצד שני אל תיהיה עם ציפיות גבוהות מידי תנסה לקבל את הבחורה כמו שהיא בלי ציפיה לתכונות מסוימות ואז תגלה מה מתאים לך ,תגלה צצדים ותכונות חדשות שאתה אוהב או לא אוהב שלא הכרת .. תן לסקרנות לאינטרקציה עם בחורה להוביל ואל תתן לראש לקחת חלק נכבד בקבלת ההחלטות על פי נתונים שיטחיים לפני שבדקת את עומק הנשמה שלה והחשיבה .

   
 7. tal

  16 ביוני 2011 ב- 20:41

  אני מעוניין להגיב דווקא לעניין ה"יפה".
  נכון, שומעים פעם אחר פעם על איך היופי הוא בעין המתבונן, וגברים שיוצאים עם בחורות רק בגלל איך שהן נראות הם שטחיים.

  בואו נהיה כנים עם עצמנו, כולנו כאלה, גברים ונשים כאחד. בשלב הראשוני, אנחנו פשוט לא נמשכים למי שמבחינה ביולוגית לא יוצר/ת אצלנו תחושה של תאווה או משיכה מינית. רק לאחר מספר שבועות של הכירות, התחושה הזאת יכולה להעמיק לרמה של משיכה בין בני זוג ולבסוף למערכת יחסים ארוכת טווח.

  גברים נמשכים לנשים יפות. עובדה.
  נשים נמשכות לגברים נאים. עובדה.

  היופי הוא שלב המיון הראשוני. רק לאחר שעברנו אותו והצלחנו להכיר מעבר, שאר תכונות האופי באים לידי ביטוי.
  מה אני מחפש?
  אחרי המשיכה הראשונית, שנוכל פשוט לשבת במשך שעות, לדבר על הכול ולחלוק את הכול. במידה והקשר יעמיק למערכת יחסים ומעבר, זה מה שיחזיק אותנו ביחד, גם אחרי שה"יופי" של שנינו יעלם.