RSS
 

קומדיה של טעויות

28 18:58
בחורה עייפה

טעות ראשונה - לא יוצאים עם בחורה עייפה לסרט

אחרי הרבה זמן שחיכיתי, מצאתי לנכון להתקשר לפלג. במהלך הזמן בו היינו עסוקים, זאת אומרת, היא הייתה עסוקה ואני אמרתי שאני עסוק, תהיתי לעצמי מדוע הייתי כל כך לחוץ להתקשר. התשובה שהגעתי אליה הפתיעה גם אותי. הלחץ הזה להתקשר לפלג נבע בגלל תופעה ידועה שנקראת  "אובדן הרלוונטיות של הקשר". אני אסביר – אובדן רלוונטיות זה מצב בו הקשר לאט לאט דועך, עקב הזנחה של בני הזוג. זאת אומרת, כשאני הכרתי את פלג לפני שבוע בערך בחוף הים, כעבור כמה ימים יצאנו, ואז הקשר נותק כמעט לשבוע, הקשר הופך פתאום ללא רלוונטי. אם היינו מדברים בטלפון או נפגשים אפילו לשעה, אז לא הייתי בכלל חושב על כך אבל לאחר כמעט שבוע של ניתוק, אני חייב להגיד שאפילו אני הרגשתי מוזר כשלחצתי על השם "פלג" בספר הטלפונים והקשבתי לצליל החיוג…

היא ענתה אחרי כמה שניות. "מה קורה, ג'וני?" שאלה. "אני בסדר" אמרתי, וכמו תמיד התחלתי לנהל שיחת חולין. אני פשוט לא יכול להיות ענייני, בעיקר לא בנייד. גם כשאני מדבר עם לירון או עם חברים אחרים, לשיחות איתי יש נטייה להימרח. דיברנו כרבע שעה. היא דווקא נשמעה מעוניינת ואפילו הציעה בעצמה שנצא לראות סרט. הרגשתי נוח לדבר איתה בניגוד לתחושה שהייתה לי לפני כן. "אז קבענו?" שאלה אותי לאחר שהסכמנו על סרט. הסרט נקבע ליום שני האחרון.

טעות ראשונה – לא ידעתי מתי לוותר

אוקי, הטעות הראשונה שלי בדייט השני שלי ושל פלג הייתה מהותית. לקחתי לתשומת ליבי שאני צריך לדעת מתי להגיד בנחישות – לא היום. פלג חזרה באותו יום מאיזו תערוכת זוחלים (היא מגדלת בבית כל מיני דברים דוחים כמו נחשים, לטאות ועכבישים) וכבר בקול שלה ידעתי שהיא עייפה. הדבר הנכון באותו רגע היה להגיד "שמעי גם אני וגם את עייפים, בואי נדחה את העניין למחר", אבל זה לא מה שעשיתי. אתם בוודאי יכולים לתאר לעצמכם איך נראה דייט שבו הבחורה נרדמת לך כבר בחמש דקות הראשונות של הסרט.

טעות שנייה – להתבאס כבר בתחילת הערב

באתי לאסוף אותה בסביבות עשר בלילה. היא לבשה שמלה שחורה, ואני באתי עם פולו יפה שאני ממש אוהב. ברגע שהיא נכנסה לאוטו, ניסיתי לנשק אותה אבל היא הזיזה את הראש הצידה. "יש לי פצע בלשון" אמרה "זה יכאב לי". אם לפני שדיברתי איתה הרגשתי "שהרלוונטיות של הקשר אבדה" ואח"כ הרגשתי שחזרה, עכשיו התחושה שמשהו אבד חזרה אלי בבת אחת. אני חושב שהצלחתי להסתיר את הבאסה שהרגשתי אבל היא בטוח שמה לב מהשיחה איתי. בנוסף גם היה לי קשה לגעת בה. לא יודע למה, אבל כל פעם שהנחתי עליה יד, זה היה נראה לי מלאכותי ולא במקום.

מעשה חיובי – ללכת לסרט מצחיק

המעשה החיובי הראשון שפעל לטובתי היה שהלכנו לסרט מצחיק. הסרט היה "בדרך לחתונה עוצרים בבנגקוק", הוא היה קורע מצחוק ואף השכיח ממני את הבאסה שהייתי בה. היא גם נהנתה מהסרט, ונראה היה שהעניינים חזרו לקדמותם. יצאנו מהקולנוע מרוצים, למרות שהיא הייתה עייפה ונרדמה בחלקים מהסרט (ראו טעות ראשונה).

סיכום – האם יהיה דייט שלישי?

אני יכול להעיד על עצמי שלא כל כך נהנתי בדייט, ואני יודע שזו אשמתי. אני לא יודע אם היא הרגישה כמוני או שהיא פשוט הייתה עייפה מדי. בכל מקרה לא הרגשתי שיהיה נכון לדבר איתה על דייט שלישי ואני לא יודע אם היא ציפתה לכך.. למרות זאת אני מקווה שנמשיך לדבר בטלפון ושהקשר שלנו ישמור על "הרלוונטיות שלו", וכן שהערב הזה לא יהיה רלוונטי בקביעת עתיד היחסים בינינו…

 

השאר תגובה

עליך להיות מחובר כדי להגיב.

 1. RGary

  29 ביוני 2011 ב- 22:07

  ברכות על היכולת שלך להסיק מסקנות ולתת לעצמך ביקורת בונה.
  זה דבר נדיר מאוד אצל אנשים, ויכול לשרת אותך היטב במהלך חייך.
  אני חושב שהטעם שהדייט הראשון השאיר טוב מדי מכדי להיעלם בגלל דייט שני קצת פחות מוצלח.
  לדעתי זה לא ייגמר כאן, ויש לך עוד סיכוי לא רע לתקן את המצב.
  כמובן, יכול להיות שאני טועה, אבל מנקודת מבט אובייקטיבית, ואם לבחורה יש קצת שכל והיא לא עיוורת לחלוטין לאדם שמולה, אז זה בהחלט לא סוף הסיפור.

  אני הייתי שמח לראות קצת דיון בנושא הטעיות, ו"הרלוונטיות של הקשר" מתפתח, ובעיקר לראות איך אנשים שונים מתמודדים עם מצבים כאלה.

  אני אישית יכול לומר לך שאני סובל מבעיות דומות לעיתים, ולרוב לא מודע אליהן עד שמאוחר מדי, ובטח שלא יודע איך להתמודד איתן.
  הן מבחינת הטעויות (והחמורה ביותר, לדעתי , היא חוסר היכולת לדעת לחתוך.) והן מבחינת הטעות ה"עקרונית" – עיניין הרלוונטיות.

   
 2. lior

  1 ביולי 2011 ב- 3:55

  אל תכעס על עצמך שהתעקשת לצאת אם היא הייתה ממש עייפה ולא היה לה חשק לצאת היא הייתה צריכה להגיד לך ואם היא לא אמרה מסיבות כאלה או אחרות זה משהו אחר…

  קח איזה יום יומיים לתת לדברים להירגע ואז תדבר איתה ..
  לפי אופי השיחה אתה תבין לאן הדברים זורמים..

  אני סומכת עליך שתדע לעשות את הדבר הנכון ואם תטעה לא נורא..הרי מטעויות לומדים

   
 3. קורל

  3 ביולי 2011 ב- 22:38

  עזוב מה שהיה בדייט הזה.. לדעתי אתם צריכים לצאת לדייט מתקן… לשכוח ממה שהיה ולהנות ממנו…
  מקווה שיהיה דייט נוסףף.. ושיהיה בהצלחה =]