RSS
 

כבוד הרב ג'וני

29 12:14

הרב האשכנזי המקובל אליהו אלפר

לאחרונה מצאתי את עצמי מייעץ ליותר מידי אנשים, שאני לא אמור לייעץ להם. לפני כמה ימים חבר מהצבא דיבר איתי בנוגע לחברה שלו ששומרת נגיעה. ברמת העיקרון, גם הוא שומר נגיעה או לפחות אמור לשמור, אבל הוא מתלונן שזה כבר ממש קשה לו. האמת שאני חייב להודות שכמעט בחרתי באפשרות הרעה, ואמרתי לו שיהיה חזק. בסוף בחרתי באפשרות הטובה, ואמרתי לו "אחי, עזוב אותך לשמור נגיעה, פשוט לך ותעשה את זה כבר". למרות שאמרתי לעצמי שאני לא מתכוון להתערב בכל הסיפור, איך שהוא מצאתי את עצמי עמוק בבוץ הדתי מתווכח עם איזה "רב בריח" על אמונה ותיאולוגיה. לא יודע איך, אבל בסופו של דבר יצא שאני לא מבין כלום, וששלחתי את חברי מהצבא לאבדון (ציטוט של הרב). תכל'ס, גם אם הוא באמת ילך לאבדון, לפחות הוא יעשה זאת מסופק מינית…

יום שלישי בבוקר, היום החופשי שלי. תכננתי לקום בשעה 12 בצהריים, אבל מסתבר שלהרבה מאוד אנשים היו הרבה מאוד תוכניות אחרות בשבילי, ההורים רצו שאאסוף את אחותי מתחנת הרכבת, לירון רצה שאעבוד על האתר.  בין כל המטרדים הללו הגיעה גם שיחה אחת מאריק. השיחה התרחשה בשעה 9 בבוקר, כשעיני עוד מלאות קורי שינה ומוחי עדיין מנסה לשחזר את החלום מאתמול בלילה.
"ג'וני, אני מקווה שלא הערתי אותך" שמעתי את קולו של אריק מהדהד מתוך "התבונייד" שלי.
"דווקא כן" לחשתי משום שמיתרי הקול שלי לא התעוררו עדיין.
"אה, סליחה…" אמר ונשאר על הקו.
ראיתי שהוא לא מתכוון לנתק, אז אמרתי "אתה צריך משהו ספציפי? או שסתם התקשרת?"
"האמת שאני בדילמה, ואני צריך את עצתך".
המילה עצתך הקפיצה אותי, וכבר התעוררתי לגמרי. יש לי עכשיו הזדמנות חד פעמית להפסיק לבחוש בקלחת שלי, ולהתחיל לבחוש בקלחות של אחרים, אז שאני לא אנצל זאת?
"אני מקשיב" אמרתי מתיישב על המיטה.
אריק התחיל לספר לי שבזמן האחרון הוא ממש עצבני משום שהוא כבר שנתיים עם חברה שלו, והיא לא מוכנה שהוא יגע בה. כפי שהבנתם כבר מכל ההקדמה הארוכה הזאת, אריק הוא דתי לאומי, ובגלל הקרבה הזאת לדת, הוא וחברתו שומרים נגיעה.
לאחר שהעלה את הדילמה פתחתי בהסבר הקבוע שלי על יחסי מין ודייט שלישי. סיפרתי לו על התיאוריה שלי שאומרת במשפט אחד "אם זה לא שוכב איתך עד הדייט השני, כנראה שלא תעשו שלישיה עם עוד בחורה עד הדייט השלישי והרביעי". זמן מבוזבז. כמובן שמעבר לשכבת ההומור, עצתי לאריק הייתה "לך על זה בכל הכוח".

עוד באותו היום בערב, אני יושב בחדרי ומהרהר על החברה הדתית, איזה כיף זה לפעמים לא להתעסק בכל מיני משחקי חיזור מפגרים, לא להשקיע כל כך הרבה בבולשיט טהור. בעוד אני מהרהר להנאתי אני מקבל שיחה ממספר לא מוכר.
"אני מדבר עם ג'וני" נשמע קול מלומד מהקו השני.
"כן" עניתי בחשד.
"מדבר הרב הקבלי, אליהו לאופר, האשכנזי המקובל".
אוקי… חשבתי לעצמי, ואני ג'וני המזרחי שתמיד היה מהחנונים.
"אתה כמעט הובלת את אריק לאבדון, שפיכת זרע לבטלה היא אחד הפשעים החמורים ביותר בתורה!"
מה, אני אגיד לו עכשיו, שזה מעניין את הסבתא חולת האלצהיימר שלי?
"אוקי, אדוני, התקשרת בשביל להודיע לי שאריק בדרך לאבדון? כי אין לי עצבים כל כך לבלבולי מוח."
בשלב הזה התחיל גבב של קללות ואיומים, שכלל: הטלת עין הרע, חילול שם האם, חילול שם האב ואיזו קללה עסיסית שבטיוטה הראשונית בוודאי כתבתי אותה, אבל לירון יוריד אותה בעריכה. *(אמרתי לכם!). אני הרגשתי שהסעיף שלי עולה מהר, וממש לא רציתי להיכנס לויכוח תיאולוגי עם איזה רב אשכנזי (גם עם רב מזרחי לא הייתי רוצה להתווכח…). בכל מקרה ניתקתי את השיחה בעצבים.

נכון לעכשיו ערב ראש השנה אריק לא יצר איתי קשר עדיין, אבל אני מקווה שהוא לא ינתק איתי קשר בעקבות הסיפור עם הרב.
למרות הסיפור ההזוי הזה, צצה בראשי המחשבה  שדווקא מתאים לי  לייעץ לאנשים, חשבתי אולי לפתוח פה בבלוג רשומת ייעוץ, יש מתנדב אמיץ שירצה לשלוח לי את הבעיות שלו?

 
14 תגובות

פורסם ב- כללי   תגים: , , , ,   

 

השאר תגובה

עליך להיות מחובר כדי להגיב.

 1. RGary

  30 בספטמבר 2011 ב- 12:17

  רק אם אני נשאר בעילום שם =)

   
 2. Shlomi shamshian

  3 באוקטובר 2011 ב- 19:26

  יקירי לאדם שעדיין לא סיים צבא ואין לו ניסיון קל בחייו האישים לא אפקיד את עצתי היקרה, בכל אופן חשבון קל אם אתה או אותו רב ״לא שפוי״ אז רב לא שפוי. השוואה הינה פשוטה יקירי.. אם בספר שלומד הרב מלפני 3000 שנה ידעו את מרחק המטרים בין כדור הארץ לירח ורק כיום בתקופה זו גילו את אותם המטרים(וזו יצא זהה לחלוטין) וכו.. אם עוד אז הייתה ידיעה על משולש ברמודה, אז בינינו יקירי מה שהרב אוומר אני דיי סומך על מילתו. חשבון יותר פשוט הדברים שידעו על כל כדור הארץ אז גילו אותם רק בעשור האחרון אני מעריך שאפשר להישען על דברי הרבנים .  וזו הייתה דוגמה פשוטה ביותר על חכמת הגמרא(או בפרט התורה).. אז קח את מילותייך יותר בקפידה על אנשי התורה. באהבה רבה והבנה גדולה על חוסר ההבנה שישנה בלבך: מנכ״ל דף המומחים שלומי שמשיאן.
  נ.ב 
  בישראל ובעולם ובפרט ביהדות ישנה אחוזי ענק של קרבה לתורה. תחקור טיפה למה זה (לא מחלקים שם כסף) ושוב מקווה שטיפה תעמיק בחקירה.

   
  • Liron

   3 באוקטובר 2011 ב- 20:11

   שלומי שלום,
   צר לי לראות כי הרשומה הכעיסה אותך. חשוב לציין שמערכת דייט שואו מכבדת כל אדם באשר הוא אדם.
   הנכתב ברשומותיו של ג'וני הינו כמובן דעותיו האישיות (שהרי זהו הטור האישי שלו באתר) ולמרות זאת, לא היה ברשומתו של ג'וני כל נסיון לפגוע באיש או לזלזל באמונתו. אנו מעריכים את הציבור הדתי שגם הוא כמו כלל גולשינו מתקבל בברכה ומוזמן להנות מהתכנים אותם אנו מפרסמים.
   בקרוב יעבור אתר דייט שואו שדרוג ובו ייפתחו פינות חדשות ומגוונות וכחלק מכך תהיה גם פינה אשר מיועדת לציבור הדתי ובה תכנים ממקודים לציבור זה.

   בברכה,
   לירון נווה,
   מנהל האתר

    
 3. Shlomi shamshian

  3 באוקטובר 2011 ב- 20:25

  היי לירון נווה.
  לרגע לא הכעיס אותי התוכן בו נכתב הטקסט האמור, אלא להפך לשפר ולתת לכותב היקר תוספת מידע על המאמר/(התוכן בה הוא רצה להעביר את מסרו) שנרשם ללא שום בדיקה וחשיבה רגע לפני כתיבתו. מלאתי את התוכן בדברי אדם שבאמת השקיע חשיבה כמה דקות שעות ימים/שנים. לפני שאני מוריד מילה מהראש למקלדת ולמחשב ולעיניי קוראי האתר היקרים. מקווה שדעתי תתקבל בהבנה ואהבה כי לפני שיגיבו לי חזרה ישקיעו מחשבה ועומק בעיניין.
  שמחתי להגיב באתר, תודה על הבמה והתייחסות בכובד ראש בדבר.

   
 4. Jonathan

  3 באוקטובר 2011 ב- 21:47

  חשוב לציין שאני מציג את עמדתי האישית, ולאינני מעוניין להיכנס פה לוויכוח תאולוגי לגבי היהדות ונכונותה, רק אכנס למנהג של שפיכת זרע לבטלה. בעבר האמינו שהזרע הוא מקור כוח החיים של הגבר, ואנשים חשבו שאם אדם שופך זרעו "לריק" הוא מאבד מכוח חיותו. היום, המדע, כבר הוכיח שזה לא כך, ואף כבר ידוע לכל שגבר יכול לייצר זרע בכמות בלתי מוגבלת, עם כל הכבוד לכבוד הרב האשכנזי, אני משתדל לייחס משמעות מועטה לאנשים שמתרברבים מולי בעדתם (אשכנזי) ובהשכלתם.
  בברכה והערכה רבה
  ג'וני – כותב הבלוג

   
 5. ערן

  3 באוקטובר 2011 ב- 21:49

  מבדר מאוד ג'וני, כבר אמרו לך שאתה יצר הרע בהתגלמותו?
  כמובן שכשאמונה דתית ויחסי בינו לבינה מתערבבים לא יוצא הרבה טוב מזה, אבל חשבת אולי שגם למערכות יחסים שמרניות יש איזה יתרון פסיכולוגי? אולי יש בה משהו בצניעות והתנזרות עד לחתונה שטוב לבריאות הנפשית… מצד שני אולי לא.
  מה שבטוח שלחץ חברתי לכאן או לכאן (בחברה חילונית זה פריקת עול, בחברה הדתית זה התנזרות) הוא לא הוגן ופוגעני – הבחירה בסוף היא של כל זוג ועקרונותיו.

   
  • shlomi shamshian

   3 באוקטובר 2011 ב- 22:12

   ג'וני יקירי תסלח לי על ההתבטאות הגסה, זה בכדי שאוכל להעביר את המסר שלי לאוזנייך/ראשך, יותר בקלות דעת וכובד ראש.
   תראה אתה פיצפקעס קטן ועד קטן מאוד במערכת האנושות שנקראת בריאה ואין לך דעה בנושא הייתי אומר באחוזים –
   בכל אופן לא באתי לרדת עליך אלא להפך למלא את מקום החסר בראשך היקר.
   אתה יקירי נתת דוגמאות מהעבר שלא הבינו בכמויות זרע מפעם לבין היום שהמדע גילה X-Y-Z-
   אענה לך בעקיפין על עניין המדע ואם תרצה ישר ולנקודה אשמח לפרט בצורה מדויקת לא שהמדע טועה אלא שתמיד לאחר מספר שנים המדע חוזר בו ותמיד בסוף התוצאה הסופית של המדע בכל נושא יוצא מדויק כמו הדעות של אנשים שחיו בתקופת הגמרא ממעלה מ3000 שנה (מוזר?) .. ועכשיו לעניין התשובה בעקיפין:..
   אז ככה שוב אנחנו מגיעים למשוואה ושוב היא פשוטה למדי.
   כך אנשים מהעבר כמו סבא וסבתא שלך ודורות קודמים להם ותשאל אותם תגידו שמעתם על מושג המילה גירושים? זוכרים חברים שלכם שהתגרשו.? והתשובה שלהם היא חד משמעית …לא.(תעשה בדיקה לפני שאתה מרים פרצוף עקום).
   ולמה זו יקירי ?
   עד השנים האחרונות וגם עכשיו קצת פחות אנשים שמרו זה מזו נגיע בזמן נידה (מחזור) וכך בפשטות שגבר רק רואה את אשתו מתהלכת אצלו בבית והוא לא יכול לפרק עליה את כמויות הזרע שאתה מדבר עליהם הוא משתגע וחושק רק בה.. ואז הוא לא מסתכל לצדדים וגם אין את מושג הגירושים..
   ולהבדיל דוגמה זו.
   אתה (יכול להיות גם אני), אם לא נשמור יחד (אני ואתה) ונתאמן לפני החתונה לשמור שלא כל רגע שבא לנו אנחנו שולפים את ה__ שלנו ועושים מה שבא לנו לראש, אלא מתאפקים קצת ומתרגלים את הכניסה לחיי נישואים מוצלחים עם אישה אחת ויודעים להמתין לה כמו שצריך … כי אם לרגע חשבת שתעשה מעשים עם אשתך כשהיא במחזור יקירי אתה תהיה מוצף במחלות וזה גם המדע מעיד אז יקירי ידידי וחברי היקר תחשוב שנייה לפני שאתה מחזיר הודעה כי אם לרגע אתה סותר את מה שאני אומר גם המדע מעיד שאתה תהיה חולה בעל המון מחלות מין/עור/וילודה פגועה.
   לא התכוונתי להפחיד אני פשוט הולך אתך יחד יד ביד עם המדע שאתה הרמת בנושא.
   שוב באהבה רבה

    
   • RGary

    4 באוקטובר 2011 ב- 0:04

    אני קראתי את הדיון שהתגלגל פה, ואני מוכרח לציין מספר דברים שבלטו לי לעין ואשמח לקבל הבהרה בנידון.
    הדבר הראשון והצורם מכל… כיצד אדם, שטוען כי הוא מנכ"ל דף המומחים, מסוגל לכתוב בעברית כה עילגת, לא מובנת ונטולת היגיון תחבירי?
    אבל אולי הדברים יתבהרו בהמשך, אז אמשיך בנתיים.
    דבר נוסף שלא מובן לי לי באופן מיוחד, הוא השימוש האקססיבי במילים חסרות טעם לתאר את ערכו הכלכלי של ג'וני, ובו זמנית, כהמשך ישיר של המשפט, לתארו כבור, חסר ניסיון והבנה.
    אני באמת ובתמים לא מסוגל להבין את המעשה, וארצה לקבל הסבר מפורט בנידון.
    אני כמובן אולי טועה, ומדבר פה עם יישות עתיקת יומין בעלת ניסיון חיים עשיר ומלא תובנות, אם זה המצב, אני בהחלט אשמח לנהל שיחה משכילה, מעמיקה ומלאת תובנות על החיים עם מנכ"לנו היקר לאין שיעור.
    אני חושש שאת שארית הנקודות שברצוני להעלות אאלץ לעשות בפורום אחר, כי הן הרבה יותר תאולוגיות וג'וני ציין מוקדם יותר שאין ברצונו להפוך את הדיון כאן לדיון תאולוגי. אז אבקש את סליחתכם קוראים יקרים, ואפנה את שארית הקוראים, אשר מעוניינים להמשיך בדיון מסוג זה, לפנות אלי באופן פרטי בכדי לנהל את שארית השיחה.

     
    • shlomi shamshian

     4 באוקטובר 2011 ב- 3:43

     בס"ד
     היי יקירי RGARY
     ראשית כל,
     לרגע לא נאמר על יקירינו ג'וני כבור אלא אדם שלא העמיק בנושא כתיבתו, אכן חסר ניסיון רב מהחיים.

     אספר על עצמי עוד ואוסיף שאני מטפל בילדים בעלי דיסלקציה קלה על-פי כתיבה/קריאה
     ואוסיף שהבחנתי אצלך את הבעיה ואפרט, כמו כל אימייל שמגיע לאמהות ברגע שאנו מאבחנים בעיה זו.
     תרשה לי גם לצטט אותך קצת כדי שתבין כמה אתה לא איתנו.

     לראשונה אדגיש מאיפה הגיע הבעיה אתה רשמת- "מילים חסרות טעם לתאר ערכו הכלכלי של ג'וני"
     1.לא נאמר על מצבו על כלכלי של ג'וני אף לא לרגע (אם הבנת שמדובר באיזה אופן על זה, מצבך הוא די נורא) כי זה היה שאלה רטורית מובנת ומכונסת בסוגריים ללא כל ייחס למאמר, ואם לא הבנת את קטע זה אסביר מה שנרשם, "לא מחלקים שם כסף" זה שאלה רטורית להמחשה של הדבר למה ישנם אחוזים כאלו גבוהים של חזרה בתשובה ..
     תמיד לאחר שהילדים רואים איך הבחנו את הבעיה יש להם המון תירוצים למה הם רשמו את זה.. זה גם מאבחן את הבעיה אם תתרץ לרגע (אז נחסוך את זה)

     בכל אופן לא אתחיל ואפרט את כל התנהלות השיחה (ביני לבין ג'וני) או בלשון המעטה "התגלגלות השיחה"
     אתן באפשרותך 2 בחירות לעזרה.
     1.לבקש שאשלח אימייל עם כל מה שרשמתי רק בקצרה וללא דוגמאות בכדי שלא נאבד בדרך ותצליח להבין כמו כולם
     .
     2.זה האפשרות שאני מעדיף גם, לפגוש אותך במשרדי נשב על קפה/ברד או שוקו מה שאתה אוהב חמוד (: ואשתדל להסביר ולהעביר את הנושא שוב ושוב עד שתבין איך כל אות מתחברת לשנייה, והכי חשוב תגיע לסוף דעתי, ותחשוב כמוני וכמו רבים כמוני.

     לגבי האדם שהוא טוען שהוא מנכ"ל..
     זה האימייל שלי הפרטי[email protected]
     וכמו שרשמתי למעלה תראה איפה שרשום את הספרה 2 הזמנתי אותך למשרדי .. בטוח שגם הפעם לא הצלחת לקרוא הכל ואבדת בין השורות אז תסתכל על מספר 2 ואשתדל להסביר לך על מה דברנו כאן ועל מה השתדלנו להבהיר את עמדותינו.

     בברכה שוב:
     מנכ"ל חברת "דף המומחים"
     ומייסד חברת "משרדים בע"ם"
     [email protected]

      
 6. RGary

  5 באוקטובר 2011 ב- 2:55

  זו התחמקות אלגנטית, אני מוכרח לציין, אבל כאדם שמלמד ילדים בעלי דיסלקציה לקריאה הייתי מצפה לקצת יותר תשומת לב לניואנסים הקטנים שבכתיבה.
  כתבתי, ותוכל לבדוק זאת בעצמך, ״לתאר את ערכו הכלכלי״ ולא את ״מצבו הכלכלי״.
  אני כמובן מדבר על השימוש האקססיבי שלך למילה יקר. מילה שנועדה לתאר ערך כלכלי של משהו.
  אבל כמובן שזה אינו יותר מאשר תירוץ, כי אני ילד דיסלקט, אז נתעלם ונמשיך הלאה.
  אוסיף לציין שמן הראוי לבדוק את הודעותיך טרם שליחתם, ולו בשביל לאתר ולפסול שגיאות כתיב, אבל אולי אתה כה בטוח בעליונותך שאין צורך, הדיסלקטים שבנינו לא יגלו גם ככה.
  ואסיים בשאלה.
  מדוע, הוד רוממותך

   
 7. RGary

  5 באוקטובר 2011 ב- 3:00

  אני מתנצל על פיצול ההודעות, לחיצה ספונטנית במקום הלא נכון גרמה לכך.
  ובכן, אמשיך.
  מדוע, הוד רוממותך, הנשגב שבנשגבים, ראשון במעלה מעל כולנו, הינך חושב שזה *נכון* לחשוב כמוך, וכמו רבים כמוך?

   
  • shlomi shamshian

   5 באוקטובר 2011 ב- 17:02

   ערכו הכלכלי או מצבו הכלכלי שניהם דפקט בהבנה שלך למה שכתבתי

   ולמה כולם צריכים לחשוב "כמו הוד מעלתי" ?!
   התשובה היא פשוטה
   בתוך התשובה שרשמתי לך בפעם הראשונה יעצתי לך להגיע אלי לפגישה.
   ואז היית מבין מילה ומילה אבל בכל אופן אני רואה שאתה מפחד לגלות את האמת, זו גם אפשרות.
   אני מפסיק את ההתכתבות אתך נראה לי שהבהרתי את עמדתי בכל, אם לג'וני, ואם לך.
   אם בכל אופן תרצה לדון בעניין אשמח לקבל אותך בסבר פנים יפות יקירי.

    
   • Shelly

    23 באוקטובר 2011 ב- 2:56

    טוב…… בהתחלה רק חשדתי בזה אבל עכשיו אני בטוחה- שלומי אתה חולה נפש. ומה זה אמור להביע "אתה פיציפקעס קטן במערכת" למה מי אתה בכלל ????? אני מאמינה גדולה מאוד במשפט "אם אין לך משהו חיובי להגיד אז אולי עדיף שתשתוק" – תאמץ לך את זה. ואולי תקדיש את עצמך קצת יותר לטיפול בילדים במקום להחזיר פה חילונים כשרים בתשובה. כל הכבוד לגארי על התשובות לעניין – כל מילה סלע. וגם לירון ענה יפה מאוד יישר כח.

     
 8. דייט עם האח הגדול « DateShow Blog

  23 בינואר 2012 ב- 1:22

  […] vsrc_numberOfElm = '5'; var vsrc_scrollOn = 'true'; function vsrc_createscroll() { vsrc_array[0] = 'טוב…… בהתחלה רק חשדתי בזה אבל עכשיו אני בטו …'; vsrc_array[1] = 'נמצאה כלבת פאג בהרצליה פיתוח נא לפנות לטלפו […]