RSS
 

מדריך הדייטים הידידותי

11 10:36

שלום, אני ג'וני ואני אהיה מדריך הדייטים שלכם להערב

אחרי התקרית הלא נעימה עם המגהץ, מצאתי את עצמי צולע ברחבי האוניברסיטה עם מחשב נייד ששוקל כמו החיים שלי, חבילת בגדים ששוכבת אצלי באוטו ותיק רחצה עם כל מיני מוצרי טיפוח. את הדייט הזה תכננתי כמו מבצע צבאי. ישר אחרי הלימודים אני קופץ ללירון, מתקלח, מתלבש ומתארגן לקראת הדייט, יוצא מהבית של לירון ב-7:00 מגיע לבית של ליבי ב – 7:05, משם לחוף הים. הכל תוכנן לפרטי פרטים בצורה שלא הייתה מביישת את גבי אשכנזי, אבל דבר אחד לא נכלל בתוכניות שלי… הגשם. המבול שירד בפתאומיות דאג לשדר לי שכנראה לחוף הים כבר לא נצא.

עמדתי בפתח ביתו של לירון מתכונן לצאת. הבטתי בטיפות מתוך הבית חושש להיחשף אליהן, שמא ארטיב את החולצה שכמעט הצלחתי לגהץ. על אף שלירון ליווה אותי לרכב עם מטריה, נרטבתי עד שד עצמותיי. נכנסתי לאוטו, ויצאתי לכיוונה של ליבי. הגעתי לביתה תוך חמש דקות, ולאחר שש דקות לערך היא כבר הייתה ברכב, רטובה ומתנשפת (ולא, זה לא מהסיבה שרצה לכם בראש…). זאת הייתה הפעם הראשונה שראיתי אותה במציאות מזה שנתיים, היא גדלה קצת, אולי היא לא השתנתה הרבה והייתה דיי דומה למה שזכרתי אותה, אבל לא אוכל להתכחש לזה שהיא הייתה יפה. שיער שחור ארוך וגולש, אף יהודי, עיניים חומות, או שלפחות נראו חומות בתאורה העמומה שהייתה ברכב, והכי יפה נקודת חן במרכז הפנים, שלדעתי הייתה אחד הדברים שהרשימו אותי בהופעה שלה יותר מכל.
"אנחנו לא יכולים ללכת לים במזג האוויר הזה, תכננת איזו תוכנית ב'?" שאלה אותי תוך כדי נסיעה.
"בוודאי שתכננתי" שקרתי בלי בושה, כשבעצם התוכנית שלי הייתה לנסוע לעיר ולאלתר משהו. המזל, שהיא הייתה רעבה, אז לקחתי אותה לאחת המסעדות אהובות עליי בעיר.

התקלה השנייה קרתה כשבאתי לצאת מהאוטו. פתאום שמתי לב למחשב הנייד שהיה מונח מתחת למושב, כמובן שלא יכולתי להשאיר אותו ברכב, אז לקחתי אותו איתנו לדייט. שוב קורה שאני יוצא לדייט, ונראה כמו אידיוט, הפעם זה היה בגלל המחשב הנייד שהסתובבתי איתו כמו איזה חמור. התיישבנו אחד מול השנייה, והכימיה הטובה שהייתה ברכב המשיכה גם למסעדה.
"תגיד" אמרה לפתע "איך זה לצאת לדייטים? מעייף?"
לא ידעתי מה לענות לה. פלטתי איזו תשובה מעורפלת, והיא התחילה לתחקר אותי לגביי שוק הדייטינג האכזרי. למרות שתחושה מוזרה החלה לפעפע בגופי, המשכתי לענות לה על כל מיני שאלות פעורות לגביי דייטים. בסוף גם התגלתה הסיבה לחורים הגדולים בהשכלה שלה בנושא דייטים, היא מעולם לא הייתה רווקה. כמה ימים לפני שיצאנו, היא נפרדה מהחבר שלה, איתו היא הייתה כמעט שנתיים, ואולי היא לא אמרה את זה במפורש, אבל התחושה שלי הייתה שכל שוק הפנויים פנויות מאוד קסם לה (ואני די בטוח שבאיזשהו שלב היא גם אמרה את זה במפורש). האמת שבמהלך הדייט הרגשתי יותר כמו מדריך, מאשר פרטנר לדייט. בכל זאת מאוד נהניתי מחברתה, ואפילו חשבתי על האפשרות של דייט שני. היה רגע שהיא דיברה, ופשוט הבטתי בה, ולשנייה אחת היא נראתה לי לא סתם ילדה, אלא ילדונת. אני לא יודע מה קרה לי. היא התנהגה בצורה מאוד בוגרת, הייתה לנו שפה משותפת ואפילו קליק כזה שיכולתי להרגיש אותו, אבל באותה שנייה היא נראתה לי ילדה. ראיתי שהיא מתחילה להיות עייפה, שילמתי את החשבון, היא הציעה לשלם על עצמה , וסירבתי בתוקף. בדרך חזרה היא שאלה אם הרגשתי את פער הגילאים.
"לא, רואים שאת ממש בוגרת לגילך" אמרתי לה ובאמת התכוונתי לזה, אבל המילה לגילך הדהדה בראשי.
"אני רוצה להיות כנה איתך" היא אמרה
"דברי חופשי" אמרתי
"אני מרגישה שאני צריכה להיות תקופה מסוימת לבד, אתה מבין?"
האמת שלא כל כך הבנתי אותה, היא הרי הייתה לבד עד גיל 17. החלטתי שהיא צודקת, אני תופס מעצמי קצת יותר, מאשר להיות איזה ריבאונד. היה את הצד שאמר לי שהיא פשוט הייתה עם ילדים כל החיים שלה, ובשנייה שהיא תהיה עם גבר בוגר, ולא איזה תלמיד תיכון הדברים יסתדרו. "סבבה" עניתי לה, "אני בכל מקרה נהניתי הערב".

עצרתי ליד הבית שלה
"אני חושבת שאני כן ארצה שנצא שוב, אבל לא בזמן הקרוב" אמרה לי כשהתכוננה לצאת.
"טוב" עניתי לה לא כל כך מרוכז "אפשר נשיקה לפני שאת יוצאת?" שאלתי בישירות, כאילו לא שמעתי בכלל את דבריה.
היא גיחכה ואמרה "כן, אבל נשיקה בקטנה", וקרבה את שפתיה לשפתיי. אני מודה שלא הייתי מוכן לזה, ועוד בייחוד לאחר שאמרה "בקטנה" חשבתי שמקסימום נשיקה בלחי, אבל זאת הייתה נשיקה יחסית ארוכה שדיי הדליקה אותי על ליבי מחדש. היא יצאה מהאוטו, ואני נסעתי חזרה לביתי.

יומיים אחר כך התקשרתי אליה, החלטתי שגם אם היא לא סגורה על עצמה, יש אנשים שצריך להכתיב להם מה טוב בשבילם ומה לא. אני בעצמי עדיין לא הייתי בטוח כמה אני רוצה את הקשר הזה, אבל אמרתי שמדייט אחד אני גם לא אוכל לדעת. היא ענתה לשיחה ודיברנו כמה שניות, שיחה סתמית כזאת, שבמהלכה כל אחד מאיתנו חזר על אותם דברים. השיחה הסתיימה בדיוק כמו שהסתיים הדייט, היא אמרה שהיא צריכה להיות לבד, ואני חשבתי לעצמי על פער הגילאים.

לסיכום אפשר לומר שאני שמח שיצאתי לדייט, אני גם לא חושב שהיה אפשר לגרום לדברים להסתדר אחרת, סה"כ הייתה כימיה טובה, ואולי עם הטיימינג היה קצת יותר טוב, משהו באמת יכול היה להתפתח. בכל מקרה הייתי רוצה להקדיש לכם ולליבי שיר שאני מאוד אוהב, ולא, זה לא ליידי גאגא… השיר

 

השאר תגובה

עליך להיות מחובר כדי להגיב.