RSS
 

במסיבה

09 2:41

ניו-יורק ניו-יורק

עשן מילא את ראותי עד אפס מקום. התחלתי להשתעל, מנסה להכניס מעט אוויר שיאזן את העשן הסמיך. הרעש פוצץ את אוזניי, ועיניי החלו לדמוע. הושטתי יד לפנים מנסה לנוע בין האנשים המתנועעים באלימות. "אני חייב לצאת מכאן", חשבתי לעצמי שעה שגיששתי, חצי עיוור, את דרכי לכיוון היציאה.

כבר ראיתי את השלט הגדול הירוק, אם אני מגיע לשם, אני יוצא לאוויר הפתוח ואוכל לנשום בשנית. המחשבה על משב הרוח הרענן, ועל השקט של הלילה מילאו אותי בכוח ואומץ להמשיך וללכת לכיוונו של השלט. "אני כבר שם", חשבתי, "עוד מעט". המשכתי ללכת כשמשהו עצום העיף אותי לרצפה. הרצפה הייתה דביקה ומטונפת, אנשים דרכו ומעכו אותי בעוד אני מנסה לקום ולהתייצב.

רק כשיצאתי החוצה ונשמתי לרווחה את האוויר של תל אביב (שגם לא היה נקי במיוחד), הבנתי כמה נוראית המסיבה הזו. האמת, זו המסיבה הראשונה שאני יוצא אליה בארץ מאז חזרתי מארה"ב, יוצא שבערך שלוש שנים לא הייתי במסיבה בארץ, וכל הזיכרונות שלי הם מהמסיבות בניו-יורק. בשלב הזה התיישבתי על הברזלים שבצמוד לכביש, ונסחפתי על כנפי הדמיון לניו-יורק. אני זוכר מועדונים עצומים ומרווחים. אני זוכר מועדון אחד, שנקרא "האקווריום". כל קירות המועדון היו מורכבים מאקווריומים ענקיים עם דגים, מה שיוצר את התחושה שאתה באקווריום, והדגים צופים אליך. שני "ערסים" בגופיות לבנות יצאו מפתח המועדון, ואני רק נזכר בקוד הלבוש הקפדני של המועדונים הניו יורקים.
"מצטער אדוני" אמר לי המאבטח באנגלית רהוטה, "הכניסה בחליפה בלבד". אני זוכר איך בתוך המועדון הייתה מזרקה במרכז, והתקרה הייתה מעוטרת בנברשת ענקית וצבעונית. המוזיקה מקפיצה, ויש מקום לרקוד. בחלק מהמועדונים היו אפילו רקדניות בכלובים… אני לא מדבר על חשפניות, אני מדבר על רקדניות ברמה בין לאומית, שנותנות הופעה מדהימה. האווירה במועדונים של ניו-יורק כל כך משוחררת וכיפית, שבקלות אפשר לצאת לשם לדייט עם  בחורה.

הבטתי בלירון יוצא גם הוא מזיע ומשתנק. "איפה המועדונים של לונדון??" שאל אותי. כן, מאז הביקור שלו בלונדון בקיץ האחרון, הוא לא מפסיק לדבר על התרבות הבריטית. כל היציאה הזאת גרמה לי לחשוב, למה? למה בארץ אין את השאיפה הזאת לקלאסה? למה בארץ הכל צפוף ומחניק?

רציתי לשתף אתכם, גולשי האתר, בתחושות שלי. אולי אני זה שלא בסדר? אולי לי יש דרישות גבוהות מידי? אולי אני פשוט לא מכיר מקומות בארץ? אז, גולשים יקרים, אני באמת רוצה לשמוע מכם, לאן אתם יוצאים? והאם יש מקומות מעניינים בארץ, שאולי מזכירים קצת, אבל רק קצת את המועדונים של ניו-יורק.

 

 
תגובה אחת

פורסם ב- כללי   תגים: ,   

 

השאר תגובה

עליך להיות מחובר כדי להגיב.

  1. shkedymor

    11 באפריל 2012 ב- 9:26

    גם אני חושבת ככה. הבעיה העיקרית היא העישון,יש חוק נגד אבל אין אכיפה ברוב המקומות, ויוצא שבסוף ערב במועדון אני מריחה כמו מאפרה, ואני אפילו לא מעשנת.
    את זה אפשר לאכוף בקלות ואני לא מבינה למה לא עושים את זה.

    לעומת זאת,הצפיפות, שנובעת מכך שמכניסים יותר מדי אנשים, לדעתי לא ניתנת לשינוי בארץ כי הגישה פה היא לעשות כמה שיותר כסף, מאיכות לא עושים כסף ולכן זה הפך למיותר פה בארץ, כי כשאיכות הקהל ירודה אין כביכול טעם להשקיע בהם יותר מדי. ואילו בלונדון/ניו יורק קהל היעד הוא תיירים/אנשים שיש להם חליפות-מה שאומר שיש להם מספיק כסף לבזבז ולא צריך להכניס המון אנשים כדי לכסות על הערב.